Renault TRAFFIC – leasing 2020

Renault TRAFFIC - leasing 2020

Niewielki samochód dostawczy o dużej ładowności, który pozwala na komfortową jazdę – Renault Traffic. Leasing finansowy i operacyjny pozwolą na jego sfinansowanie.

Z jednej strony Renault Traffic to samochód osobowy, a z drugiej dostawczy pojazd klasy średniej. Francuski producent uczynił z niego auto plasujące się wysoko w rankingach pojazdów idealnych dla przedsiębiorców. Sprawdźmy, jakie cechy szczególne ma samochód Renault Traffic. Czy leasing będzie dobrą opcją na sfinansowanie jego zakupu?

Historia modelu Renault Traffic

Po raz pierwszy samochód Renault Traffic francuskiej marki Renault został zaprezentowany jesienią 1980 roku i pod względem wizualnym przywodził na myśl model Renault Master. Samochód produkowała niezależna firma nadwoziowa Chausson, która współpracowała wówczas z Renault. Pojazd Renault Traffic był oferowany początkowo z napędem w postaci jednego z 3 silników benzynowych lub 2 silników Diesla. W 1989 roku poddano go faceliftingowi, w wyniku którego przeniesiono kierunkowskazy na wysokość świateł i skrócono samochód.

Dopiero po ponad dwóch dekadach, we wrześniu 2001 roku, zaprezentowano Renaulta Traffica drugiej generacji. Projektanci z Centro Stile Renault starali się, aby nowy dostawczak pod względem wizualnym pasował do współczesnych realiów. Zastosowano w nim wiele nowoczesnych rozwiązań technicznych. Dostępny był w wersjach osobowych z 6 lub 9 miejscami siedzącymi.

Trzecia generacja Renaulta Traffica trafiła do sprzedaży w 2014 roku i tym razem samochód ten powstał jako zupełnie nowa konstrukcja. Był dostępny w wersji krótkiej lub długiej, w dwóch wariantach wysokościowych. W połowie 2019 roku Renault Traffic przeszedł facelifting, w wyniku którego przemodelowano przód pojazdu, tj. atrapę chłodnicy oraz światła przednie. Samochód uległ przemianie również we wnętrzu, zyskując zmienione kratki nawiewów, nowy drążek zmiany biegów i odświeżoną deskę rozdzielczą.

Renault Traffic – dane techniczne

Samochód Renault Traffic dostępny jest w sprzedaży z nowym 2-litrowym silnikiem wysokoprężnym 5. generacji, wyposażonym w najnowsze technologie. W wyniku ich działania jego moc zwiększona została o 25 KM, a moment obrotowy zyskał +40 Nm. Jednocześnie uzyskano w jego przypadku mniejsze zużycie paliwa oraz mniejszą emisję szkodliwego CO2 do atmosfery.

Zasadniczo w gamie samochodów Renault Traffic znajdują się wersje z silnikiem:

  • dCi 95,
  • dCi 120,
  • Energy dCi 145,
  • Energy dCi 145 EDC,
  • Energy dCi 170,
  • Energy dCi 170 EDC.

Renault Traffic – leasing samochodu

Nie ulega wątpliwości, że Renault Traffic jest samochodem, który spełni oczekiwania przedsiębiorcy, zwłaszcza przy prowadzeniu małej i średniej firmy. Można nim przewozić towary, materiały czy produkty gotowe. Nie ma problemu z dostarczaniem takim autem zaopatrzenia. Dlatego wielu przedsiębiorców zastanawia się nad skorzystaniem z oferty na samochód Renault Traffic. Leasing pozwoli im na dokonanie takiej inwestycji przy minimalnym nakładzie środków własnych. Jak to możliwe?

Wszystko przez to, że leasing, jako umowa cywilnoprawna, pozwala na sfinansowanie zewnętrznie zakupu środka trwałego, między innymi samochodu Renault Traffic. Leasing musi być zawarty na piśmie i w przypadku przedsiębiorców może mieć formę leasingu operacyjnego lub finansowego.

Bez względu na formę wybranego leasingu za każdym razem leasingodawca, czyli finansujący, po sprawdzeniu sytuacji finansowej leasingobiorcy może kupić od oznaczonego zbywcy przedmiot leasingu, np. samochód Renault Traffic. Później oddaje go do dyspozycji leasingobiorcy, który w zamian za korzystanie z niego i pobieranie ewentualnych pożytków z używania samochodu płaci raty leasingowe. Poza tym może być zobowiązany na samym początku okresu trwania leasingu do opłacenia czynszu inicjalnego w określonej wysokości.

Wybór leasingu Renaulta Traffica pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy na wstępnym etapie inwestycji. Nie trzeba bowiem wykładać na stół od razu wszystkich środków na zakup samochodu, a można z niego niemal dowolnie korzystać. Przedsiębiorca może zdecydować się na leasing operacyjny, który niesie za sobą korzyści podatkowe, ponieważ pozwala na zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów pełnej raty leasingowej i czynszu inicjalnego. Po zakończeniu umowy leasingu operacyjnego leasingobiorca może, ale nie musi, wykupić za ustaloną wartość rezydualną samochód Renault Traffic.

Leasing finansowy z kolei daje możliwość zaliczenia do kosztów podatkowych jedynie części odsetkowej raty leasingowej, ale pozwala też na dokonywanie odpisów amortyzacyjnych od przedmiotu leasingu. W tym przypadku wraz z płatnością ostatniej raty leasingowej samochód Renault Traffic z reguły staje się własnością leasingobiorcy.